طعام اسرار

Persian فارسی


راز هاى طولانى كردن عمر
در تحقيقات اخيرى كه انجمن تغذيه آمريكا (ADA) روى ۱۴۳۷ نفر افراد بالاى ۷۳ سال انجام داده است راز طول عمر اين افراد در ۴ مورد گزارش شده است:
*  داشتن وزن ايده آل
*  عدم مصرف دخانيات
*  استفاده از رژيم غذايى مديترانه اى
*  ورزش مستمر روزانه حداقل ۳۰  دقيقه
رژيم غذايى مديترانه اى شامل مصرف زياد غذاهاى حاوى فيبر فراوان نظير سبزيجات و ميوه ها، گوشت سفيد مثل گوشت مرغ و ماهى، مصرف محدود غذاهاى پر چرب و پر كربوهيدرات بالاخص كربوهيدراتهاى ساده است.
الگوهاى غذايى و رفتارهاى تغذيه اى صحيح در رسيدن به وزن ايده آل و ثابت نگه داشتن آن نقش بسزايى دارد بسيارى از افراد چاق با رژيم هاى بسيار سخت و كوتاه مدت اقدام به كاهش وزن خود به صورت سريع مى كنند و پس از مدتى دچار ضعف و ناتوانى، بيماريهاى دستگاه گوارش و حتى بيماريهاى روانى مى شوند و با ادعاى اينكه ضعيف شدم و رژيم با من سازگارى ندارد شروع به پرخورى مجدد كرده و به حالت اوليه يا شايد بدتر از آن باز مى گردند. يك مسأله مهم را هميشه بايستى مد نظر داشت كه هدف از رژيم گرفتن، رسيدن به وزن سلامت و يادگرفتن يكسرى الگوها و رفتارهاى صحيح تغذيه اى است. فردى كه تصميم مى گيرد از رژيم غذايى براى كاهش وزن استفاده كند بايد كاملاً آگاهى داشته باشد كه رويه قبلى كه داشته غلط بوده و بايستى اين رفتارها را تغيير دهد.
  توصيه هايى در جهت حفظ وزن
*  تغيير در شيوه زندگى و يافتن رفتارهاى صحيح تغذيه اى بر مبناى عادات غذايى بومى
*  انجام فعاليت بدنى متناسب به صورت مستمر و روزانه
* كنترل مصرف مواد غذايى پر كربوهيدرات و پرچرب
* پيشگيرى از استرس هاى متفرقه و كم اهميت
* دكتر آمرى نيا- مشاور تغذيه و رژيم درمانى
آمارتب مالت
براساس آمارهاى وزارت بهداشت در سال هاى اخير بيمارى تب مالت در ايران افزايش چشم گيرى داشته است به نحوى كه شمار مبتلايان در سال۶۸ ، ۱۷۰ در صد هزار و در سال ۸۰ ، ۲۵ در صد هزار بود اما در سال ۸۳ ، ۳۲ در صد هزار شده است و بيشترين شمار ابتلا در مناطق غربى كشور، بخش هايى از استان مركزى و شمال كشور (به ويژه استان مازندران) گزارش شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید