طعام اسرار

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 27

نوشیدنی برای شیمی درمانی

3 عدد لیمو ترش را دو نیم کنید. آب آنرا گرفته و داخل یک پارچ بریزید با چاقو پوست لیمو ترش ها را سوراخ کنید و به آب لیمو ها اضافه کنید. مقداری عسل به اندازه ذائقه خود اضافه کنید بعد پارچ را آب کرده در یخچال بگذارید تا 24 ساعت بماند در طول روز از این شربت استفاده کرده هم سم زادئی انجام می دهد و هم تا حدودی کار شیمی درمانی را انجام می دهد همیشه از این شربت در خانه داشته باشید و روزی چند لیوان استفاده کنید.

نکاتي در مورد ديسک کمر مي خواستم

در مورد ديسک کمر همين بس که بين هر 200 نفر مبتلا فقط حدود 1 نفر لاغر وجود دارد، بقيه چاق هستند. و معني اين موضوع بسيار روشن است. اميدوارم که جواب خود را گرفته باشيد.

نقش ويتامين د-3 براي يك بارداري موفق چيست؟ نقش مكمل هاي دارويي در دوران قبل از بارداري و بارداري چيست؟ در بازار داروي ايران كدام مكمل هاي ذكر شده وجود دارند و پيشنهاد شما چيست؟

گرفتن مکمل هاي اضافه در دوران بارداري فقط اسيد فوليک و فرو سولفات در موارد عادي پيشنهاد مي شود، مگر در موارد زير مکمل هاي ديگري نياز باشد که آن هم با تشخيص متخصص تغذيه يا پزشک متخصص بايد تجويز شود.

 • زناني که در ظرف دو سال سه بار باردار شده اند
 • زناني که از بيماري مزمني رنج مي برند و بايد داروهاي خاصي را دائم مصرف کنند
 • زناني که حاملگي چند قلويي دارند
 • زناني که سيگار مي کشند
 • زناني که در سن قبل از 18 سالگي باردار شده اند
 • زناني که گياه خوارند
 • زناني که آلرژي غذايي دارند مثل آلرژي به شير يا به گندم
 • زناني که کاهش وزن زياد دارند و از ضعف جسماني شديد رنج مي برند.

می خواستم بپرسم کوه رفتن در رژیمی که شما برای چاقی به من داده اید، تاثیر دارد یا خیر؟

در حين رژيم، کوهنوردي اشکال دارد مگر اينکه در ماه يک مرتبه باشد آنهم به شرطي که تغييري در رژيم ايجاد نکنيد.

مي خواستم درباره آبله مرغان و ضرر هاي آن براي خانم هاي حامله توضيح دهيد

آبله مرغان در زنان حامله جدي تر از زنان غير حامله بوده و مواردي از مرگ گزارش شده است. ميزان تلفات جنيني افزايش نمي يابد. با اين حال حدود يک درصد از نوزادان متولد شده از مادراني که در اوايل حاملگي آبله مرغان داشته اند مبتلا شده اند. اين نوزادان با تخريب مغزي و و يافته هاي چشمي گوناگون متولد مي شوند. اين کودکان نسبت به سن حاملگي کوچک هستند. زمانيکه مادر طي چند روز قبل از زايمان دچار آبله مرغان شود (آبله مرغان نوزاد) ممکن است رخ دهد. اگر شروع آبله مرغان بين 10-5 روز پس از تولد باشد با ريسک بالايي براي بيماري هاي خطرناک و يا حتي مرگ همراه است.

مدت يك سال است كه موهايم روشن شده است و ريزش دارد علت و داروي مورد نظر را بفرماييد

علت آن به احتمال بسيار زياد فقر آهن و ويتامين B12 است. در شهر خود نزد پزشک رفته و آزمايش بدهيد.

لطفا مرا راهنمايي کنيد که براي درمان تب خال از چه دارويي استفاده کنم.

از افشرده مورد مربوط به شرکت باريج اسانس مي توانيد استفاده کنيد. البته سعي کنيد به محض اينکه احساس کرديد تب خال در حال زدن است از اين قطره روي آن بماليد با (پنبه). ضمنا افرادي که دچار کمبود ويتامين B12 باشند شرايط مساعدي را براي تب خال زدن دارند.

لطفا در مورد ليزيك كردن چشم براي درمان ضعف ديد توضيح دهيد. آيا ضايعاتي دارد يا خير؟

در مورد ليزيک از کتاب راهنماي داوطلبين اصلاح کاهش ديد با ليزر بنام ليزيک تاليف و ترجمه دکتر جواد عموزاده - انتشارات مبتکران مي توانيد کمک بگيريد.

لطفا در مورد بيماري ديسک کمر و درمان آن و همچنين ورزش هاي مناسب براي اين مشکل اطلاعاتي بدهيد. باتشکر

فتق ديسک بين مهره اي يکي از علل شايع کمردرد و دردهاي سياتيکي است. و ضربه مهمترين عامل بوجود آوردن آن بشمار ميرود. مبتلايان غالبا افراد 20 تا 45 ساله هستند و در 90 درصد فتق ديسک بين مهره چهارم و پنجم کمري و بين پنجمين مهره کمري و اولين مهره خارجي ديده مي شود. درمان آن معمولا طبي است. با استراحت به مدت 2-3 هفته موجب از بين رفتن فشار وارد بر ديسک مي شود. با توجه به اينکه درمان جراحي فقط در حدود 80 درصد از بيماران موثر است بهتر است به راحتي عمل جراحي انجام نشود. ورزش هاي مربوطه را بهتر است با پزشک ارتوپد معالج در ميان بگذاريد.

 

گاز معده بسيار شديد دارم تا حدي که پس از وضو گرفتن به سختي نماز مي خوانم. چون راهي مکه هستم و اگر به اين صورت باشم اعمالم سخت مي شود لذا از شما کمک مي خواهم. در ضمن کارمينت خيلي اثري نداشته. متشکرم

چنانچه دستور زير را اجرا کنيد نتايج حاصله بسيار خوب خواهد بود:

2 کيلو ماست را شخصا در منزل با شير پاستوريزه درست کنيد و بعد از اينکه ماست آماده شد آن را به مدت 24 ساعت در محل گرمي بگذاريد تا ورز بيايد (يعني گازدار شود) و کاملا ترش شود سپس بعد از هر غذا 2 قاشق غذاخوري از آن ميل کنيد.

علائم پر کاري تیرويد چيست؟

 • عصبي بودن
 • تحريک پذيري
 • عدم تحمل گرما
 • تعريق بيش از حد
 • طپش قلب
 • خستگي و ضعف
 • کاهش وزن همراه با افزايش اشتها
 • تشديد حرکات روده
 • اختلالات پريود

طريقه استفاده از تردميل به چه صورت است و در کاهش وزن موثر است و به علت بالا بردن ضربان قلب باعث بروز بيماري هاي قلبي مي شود يا خير. متشکرم

پياده روي روي تردميل با پياده روي روي زمين فرق نمي کند بهترين حالت آن 5/2 تا 5/3 کيلومتر در ساعت است با شيب صفر و بهترين نوع تردميل هم نوعي است که در زير آن ضربه گير داشته باشد تا موجب آسيب رسيدن به زانو نشود. ضربان قلب هم معمولا بر روي ترد ميل از حالت عادي 30 الي 50 تا بالاتر برود مشکلي نيست (البته براي افراد سالم)

سبد غذايي کامل در طول يک هفته را بيان کنيد

اين ممکن نيست چون براي هر فرد با فرد ديگري متفاوت است.

در مورد استفاده از قرص هاي فايبر و افکتور و فيت براي لاغري راهنمائي فرموده و استفاده از اين ها عوارضي دارد يا نه و از چه موادي تشکيل شده است

از نظر ما هر گونه دارويي که ادعا کند لاغر کننده است اشکال دارد و بدون عوارض نخواهد بود (حداقل تا کنون) البته ممکن است در مواقع خاصي متخصصين خاص تجويز داشته باشند و مسئوليت آن را قبول کنند ولي در صورت مسئله فرقي نمي کند.

در مورد ارتباط تنگاتنگ تغذيه و هيرسوتيسم (پرمويي زنان) و مکانيسم هاي آن اطلاعات مستندي مي خواهم. لطفا سايت ها و مقالات معتبر را معرفي نماييد. با تشکر

ارتباط هيرسوتيسم و چاقي به اين شکل توصيف مي شود: چون هورمونهايي که سبب هيرسوتيسم مي شوند در اصطلاح پزشکي ليپوفيل (چربي دوست) هستند. به علت ازدياد بافت چربي در بدن اين هورمون ها در بدن در اسارت بافت چربي قرار مي گيرند و متابوليسم حاصل از سوخت و ساز اين هورمون ها از بدن دفع نمي شود. به اين دليل لاغر شدن افراد چاقي که داراي موهاي زائد هستند در کاهش موهاي زايد موثر است. در خصوص کسب اطلاعات مي توانيد در مقالات اختلالات غددي و هيرسوتيسم در سايت YAHOO و PERSIOM ،GOOGLE جستجو کنيد.

دختري هستم که به اکثر داروهاي آنتي بيوتيک حساسيت شديدي دارم. وقتي سرما مي خورم هيچ دارويي نمي توانم مصرف کنم. خواهش مي کنم مرا راهنمايي کنيد که حداقل از چه راهي مي توانم زودتر خوب شوم.

بهترين راه براي شما رژيم هاي غذايي براي افزايش مقاومت بدن است. مي توانيد وارد بخش رژيم درماني شويد و فرم پر کنيد.

دختري دارم هفت ساله با موهاي کم و بسيار شکننده و کم پشت و با يک شونه کردن موي زيادي مي ريزد و موهاي اندک هم بسيار ناجور و سيخ سيخ است. بسيار نگرانم. خواهشمندم کمکم کنيد. متشکرم.

احتمالا ذخاير کودک شما از نظر آهن و ويتامين هاي گروه B بسيار پايين آمده است. سريعا به يک متخصص کودکان مراجعه و تقاضا کنيد آزمايشات لازم را انجام دهد.

خوردن تخمه آفتابگردان باعث چاقي مي شود؟

100 گرم مغز تخمه آفتابگردان برابر است با 8/614 کالري يعني حدود 30 قاشق غذا خوري برنج

خواص طبي خرمالو و مصرف آن برای کودکان و نوزادان 10 ماهه

خرمالو براي پايين آوردن فشار خون مانند ملين عمل مي کند و داروي موثري براي تب تيفوئيدو تيفوس است. جوشانده اي که از کاسبرگ هاي زير گل و دم گل تهيه مي شود براي سرفه هاي سخت و تنفس سخت بسيار نافع است. ضمنا خرمالو براي تهوع نيز مفيد مي باشد و دم کرده گل آن مقوي معده است. دادن خرمالو به کودکان بالاي 10 ماه ضرري ندارد. خرمالو داراي پيش ساز ويتامين A می باشد.

چي بخوريم که وزنمون کم بشه

بهتر است بگوئيد چي نخوريم تا وزنمان کم شود. در هر صورت راه حل صحيح کاهش وزن تحت نظر متخصص بودن است. در صورت امکان به موسسه مراجعه نموده در غير اين صورت از بخش رژيم درماني تقاضاي رژيم کنيد.

چرا ناخن به صورت لايه اي مي شکند؟

به علت فقر آهن

چرا افرادي که نمي توانند از شير استفاده کنند ولي مي توانند از فراورده هاي شيري استفاده کنند؟

به واسطه اينکه اينگونه افراد آنزيمي به نام لاکتاز را در بدن خود ندارند ولي با مرتب خوردن شير مجددا اين آنزيم فعال مي شود. البته در حال حاضر شيري به نام شير کم لاکتوز در بازار موجود است که براي اينگونه افراد مفيد مي باشد و نهايتا اينکه لاکتوز در فراورده هاي شيري کمتر يافت مي شود.

براي رفع چاقي هاي موضعی در باسن و ران چه توصيه ائ داريد. آيا کار با تردميل موثراست؟ متشکرم

تردميل خوب است ولي نه براي چاقي موضعي

براي درمان نامرتبي دندان ها (دندان هاي جلو) راه ديگري بجز اورتودنسي وجود دارد (مثلا عمل جراحي)؟

اگر سن رشد شما کامل شده باشد و نامرتبي دندان ها خفيف باشد، با ترميم ميتوان اصلاح کرد در غير اينصورت يا ارتودنسي يا جراحي؛ که ارتودنسي ترجيح داده مي شود.

براي خشک بودن پوست صورت چه بايد کرد؟

روزي دو عدد قرص روغن ماهي مي تواند به اين موضوع کمک کند.

براي جلوگيري از لاغر شدن صورت و خراب نشدن پوست صورت و همچنين گود نشدن زير چشم در طي دوران رژيم لاغري چه توصيه اي مي کنيد؟ چه ورزشي در طي رژيم بهتر است که انجام شود؟

هر ورزشي به جز پياده روي اين مشکل را ايجاد مي کند ولي مصرف روزانه 8 ليوان آب به خوبي از اين عارضه جلوگيري مي کند مشروط بر اينکه رژيم شما استاندارد باشد.

باعرض سلام. مادر من از درد آرتروز، درد زيادي دارد، من بايد چکارکنم؟

در صورت تمايل به بخش رژيم درماني مراجعه کرده و فرم مربوطه را پر کنيد تا به صورت تخصصي به مشکل شما رسيدگي شود. در غير اين صورت به بخش صد موضوع و هزاران مقاله مراجعه کرده و قسمت (آرتروز و تغذيه) را مطالعه کنيد.

باعرض سلام، من 20 کيلو اضافه وزن دارم. چند بار رژيم گرفتم اما موفق نشدم. 2 تا بچه شيطون دارم که خيلي اذيت مي کنند و وقتي رژيم مي گيرم با فشار عصبي حالم بد مي شود و دچارسرگيجه و افت فشار مي شوم. مرا راهنمائي کنيد.

مطمئن هستم که رژيم هاي ما شما را عصبي نمي کند لطفا به بخش رژيم درماني مراجعه و تقاضاي رژيم کنيد.

با وجود مشغله ي زيادي که دارم احتياج به توان و سرعت بيشتري دارم. ولي خيلي سست و بيحال هستم. چطور ميتوانم به اين وضعيت بهبود ببخشم؟ آيا ويتامين خاصي لازم است؟

بله مطمئنا مي شود به شما کمک کرد ولي توصيه اي عمومي در اين ارتباط وجود ندارد مگر همان توصيه هاي هميشگي مثل درست بخوريد، ورزش کنيد، عصبي نشويد، به موقع بخوابيد، آب زياد بنوشيد و ....

اگر چنانچه تمايل داريد به صورت اختصاصي مشکل شما حل شود به بخش رژيم درماني مراجعه و گزينه هنرمندان پرکار را انتخاب کرده و فرم مربوطه را پر کنيد انشاالله که موثر خواهد بود.

با سلامپنج راه براي افزايش متابوليسم (سوخت و ساز) بدن را در افراد چاقي كه مي خواهند لاغر شوند، بگوييد؟

براي هر فردي با فرد ديگر متفاوت است ولي اگر منظور شما اين است که پنج روش مناسب براي لاغري کدام هستند:

 1. شام سبک
 2. فعاليت بدني (پياده روي سبک)
 3. بالا بردن مصرف فيبرها
 4. کاهش چربي هاي اضافي غذا
 5. کاهش تنقلات

با سلام. آيا سرکه سيب در لاغري موثر است حتي اگر بدون رژيم غذائي باشد؟ 2- لطفا قرض گياهي لاغري معرفي نمائيد. بنده 30 سال وزن: 66

خير، تاثيري ندارد فقط موجب کاهش آب بدن مي شود. براي لاغري هم بهتر است قرص نخوريد چون موفق نمي شويد.

با سلام. آيا دستگاه هاي دوچرخه ثابت که مي توان در منزل ازآن ها استفاده کرد و مي گويند براي کوچک کردن ران ها استفاده مي شود باعث بزرگ شدن و پهن شدن باسن مي شود. و چقدر در روز بايد دوچرخه زده شود تا براي کوچک کردن ران ها موثرباشد. متشکرم.

به طور کلي زدن دوچرخه باعث بزرگي ران و باسن مي شود.

با سلام لطفا راهنمايي بفرماييد آيا مصرف ويتامين ها و مواد معدني نظير ويتامين ها، Zinc، آهن، كلسيم ، روغن ماهي و تركيباتي نظير اين ها بدون دستور پزشك يا متخصص تغذيه ممكن است و اگر پاسخ منفي است چرا در كشورهاي خارجی اين تركيبات بطور روزمره استفاده مي شوند

داروهايي که شما نام برده ايد جزء داروهايي است که سازمان دارويي کشور تشخيص داده نياز الزامي به تجويز توسط پزشک يا متخصصين ديگر ندارند و اصطلاحا OTC ناميده مي شوند ولي به اين معني نيست که هرکس بخواهد به هر ميزان استفاده کند و عواقبي نداشته باشد.

با سلام زير چشم من كبود هست و لك هايي كه در صورت يا بدنم ايجاد مي شود خيلي خيلي دير از بين ميرود! در ضمن در رژيم غذايي خود آب و ميوه و سبزیجات مثل كاهو خيلي مصرف مي كنم. لطفا در بررسي علت و رفع آن مرا ياري كنيد. با تشكر

براي کبودي زير چشمتان مي توانيد: 1- روزانه از 8 ليوان آب مصرف نمائيد. 2-هر شب مقدار 2/1 قاشق چايخوري سياه دانه را با يک ليوان ماست مخلوط کرده و ميل کنيد.

با سلام جهت حركت كند اسپرم مردان كه به علت واريكوسل بوجود آمده است چه داروئي پيشنهاد مي كنيد

واريکوسل به معناي وجود توده اي از وريد هاي گشاد شده در طناب اسپرماتيک است. از آنجائيکه در اثر تجمع خون، دماي بيضه تغيير مي کند لذا همين امر در عملکرد بيضه ها اختلال ايجاد کرده و سبب نازايي مي شود. زيرا دما سبب تخريب و از بين رفتن اسپرم ها مي شود. درمان معمولا جراحي است.

با سلام تري گليسيريد من 600 است. چه غذا و چه ميوه هايي بخورم و چه غذا و چه ميوه هايي نخورم. متشکرم.

در صورتي که رژيم اختصاصي مي خواهيد بخش رژيم درماني را کليک کنيد. چنانچه اطلاعات عمومي مي خواهيد لطفا بخش صد موضوع هزاران مقاله قسمت تغذيه و چربي هاي خون را مطالعه نمائيد.

احساس خستگي در هنگام بيدار شدن از خواب صبح و اين احساس خستگي بعد از نيم ساعت از بين ميرود. وزن مناسب سن 45 کلسترول ندارد اسيد تري گليسريد ندارد. علت چيست؟

علت متابوليسم ناقص - به موقع عمل نکردن هورمون ها - عدم سم زدايي بدن در طول ساليان سال و تغذيه نامناسب مي باشد. اين مشکل شما نياز به 3 ماه برنامه غذايي دارد که در صورت تمايل به بخش رژيم درماني مراجعه کنيد.

آیا میوه ها باعث چاقی می شوند؟

ميوه ها چاق نمی كنند، اما آب ميوه ها چاق كننده هستند.
حتما متوجه شده اید كه فيبر آن را حذف كرده ايد. بد نيست بدانيد كه ميوه ها هم چاق كننده اند اگر بيشتر از معمول ميل شوند.

آيا بيماري فاويسم اثرات جانبي بر روي اعضاي ديگر نظير قلب، کبد و کليه دارد اگر جواب مثبت است لطفا روش هاي پيشگيري را توضيح دهيد.

بيماري فاويسم يک نقص ژنتيکي است. .اگر تخريب گلوبول هاي قرمز به علت کمبود اين آنزيم ايجاد شود، بسيار شديد باشد، قطعا به اعضاء حساس بدن آسيب خواهد رساند.

آيا استفاده از مامرولت زير بغل باعث سرطان سينه مي شود يا خير؟ البته شنيده ام که اسپري باعث سرطان سينه مي شود ولي مام را نمي دانم لطفا راهنمايي بفرمائيد. متشکرم از سايت خوب شما، خدانگهدار.

در اين ارتباط مدارک مستدل در دست نيست و فعلا چيزي اثبات نشده است.

1- امگا 3 در چه مواد غذايي وجود دارد؟ 2- آيا رقصيدن يا ايروبيك در روند رژيم مضر است؟ اگر جواب مثبت است چرا؟

1- براي اطلاعات بيشتر به بخش صد موضوع و هزاران مقاله قسمت امگا مراجعه کنيد.

2- بله مضر است به واسطه اينکه متابوليسم شما را دچار فعاليت هاي غير موازنه اي مي کند که نتيجه آن جذب چربي همزمان و يا بعد از اتمام دوره ورزش به ميزان 2 الي 3 برابر قبل مي گردد.