صفحه اصلی  //  سئوالات متداول
سئوالات متداول

آیا میوه ها باعث چاقی می شوند؟

ميوه ها چاق نمی كنند، اما آب ميوه ها چاق كننده هستند.
حتما متوجه شده اید كه فيبر آنرا حذف كرده ايد. بد نيست بدانيد كه ميوه ها هم چاق كننده اند اگر بيشتر از معمول ميل شوند.

خواص طبي خرمالوومصرف آن براي کودکان ونوزادان 10 ماهه

خرمالو براي پايين آوردن فشار خون مانند ملين عمل مي کند و داروي موثري براي تب تيفوئيدو تيفوس است.جوشانده اي که از کاسبرگهاي زير گل و دم گل تهيه مي شود براي سرفه هاي سخت و تنفس سخت بسيار نافع است.ضمنا خرمالو براي تهوع نيز مفيد ميباشد و دم کرده گل آن مقوي معده است.دادن خرمالو به کودکان بالاي 10 ماه ضرري ندارد.خرمالو داراي پيش ساز ويتامين A میباشد.

طفا در مورد ليزيك كردن چشم براي درمان ضعف ديد توضيح دهيد آيا ضايعاتي دارد يا خير

در مورد ليزيک از کتاب راهنماي داوطلبين اصلاح کاهش ديدبا ليزر بنام ليزيک تاليف و ترجمه دکتر جواد عموزاده- انتشارات مبتکران مي توانيد کمک بگيريد.

مي خواستم در باره آبله مرغان وضرر هاي آنبراي خانم هاي حامله را توضيح دهيد


آبله مرغان در زنان حامله جدي تر از زنان غير حامله بوده و مواردي از مرگ گزارش شده است.ميزان تلفات جنيني افزايش نمي يابد.با اين حال حدود يک درصد از نوزادان متولد شده از مادراني که در اوايل حاملگي آبله مرغان داشته اند مبتلا شده اند.اين نوزادان با تخريب مغزي و و يافته هاي چشمي گوناگون متولد مي شوند.اين کودکان نسبت به سن حاملگي کوچک هستند.زمانيکه مادر طي چند روز قبل از زايمان دچار آبله مرغان شود (آبله مرغان نوزاد)ممکن است رخ دهد.اگر شروع آبله مرغان بين 10-5 روز پس از تولد باشد با ريسک بالايي براي بيماريهاي خطرناک و يا حتي مرگ همراه است

با سلام جهت حركت كنداسپرم مردان كه به علت واريكوسل بوجود آمده است چه داروئي پيشنهاد ميكنيد


واريکوسل به معناي وجود توده اي از وريد هاي گشاد شده در طناب اسپرماتيک است.از آنجائيکه در اثر تجمع خون ،دماي بيضه تغيير مي کند لذا همين امر در عملکرد بيضه ها اختلال ايجاد کرده و سبب نازايي مي شود.زيرا دما سبب تخريب و از بين رفتن اسپرمها مي شود درمان معمولا جراحي است

گاز معده بسيار شديد دارم تاحدي که پس از وضو گرفتن به سختي نماز ميخوانم چون راهي مکه هستم و اگر به اين صورت باشم اعمالم سخت ميشود لذا از شما کمک ميخواهم در ضمن کارمينت خيلي اثري نداشته.متشکرم


چنانچه دستور زير را اجرا کنيد نتايج حاصله بسيار خوب خواهد بود:2 کيلو ماست را شخصا در منزل با شير پاستوريزه درست کنيد و بعد از اينکه ماست آماده شد آنرا به مدت 24 ساعت در محل گرمي بگذاريد تا ورز بيايد(يعني گازدار شود)و کاملا ترش شود سپس بعد از هر غذا 2 قاشق غذاخوري از آن ميل کنيد

چي بخوريم که وزنمون کم بشه


بهتر است بگوئيد چي نخوريم تا وزنمان کم شود.در هر صورت راه حل صحيح کاهش وزن تحت نظر متخصص بودن است .در صورت امکان به موسسه مراجعه نموده در غير اين صورت از بخش رژيم درماني تقاضاي رژيم کنيد

دختري هستم که به اکثر داروهاي آنتي بيوتيک حساسيت شديدي دارم وقتي سرما مي خورم هيچ دارويي نمي توانم مصرف کنم خواهش مي کنم مرا راهنمايي کنيد که حداقل از چه راهي مي توانم زودتر خوب شوم.

بهترين راه براي شما رژيم هاي غذايي براي افزايش مقاومت بدن است مي توانيد وارد بخش رژيم درماني شويد و فرم پر کنيد

لطفا مرا راهنمايي کنيد که براي درمان تب خال از چه دارويي استفاده کنم.


از افشرده مورد مربوط به شرکت باريج اسانس مي توانيد استفاده کنيد.البته سعي کنيد به محض اينکه احساس کرديد تب خال در حال زدن است از اين قطره روي آن بماليد با (پنبه). ضمنا افرادي که دچار کمبود ويتامين B12 باشند شرايط مساعدي را براي تب خال زدن دارند.

با سلام زير چشم من كبود هست و لكهايي كه در صورت يا بدنم ايجاد ميشود خيلي خيلي دير از بين ميرود! در ضمن در رژيم غذايي خود اب و ميوه و سبزسجات مثل كاهو خيلي مصرف ميكنم لطفا در بررسي علت و رفع ان مرا ياري كنيد. با تشكر

براي کبودي زير چشمتان مي توانيد :1-روزانه از 8 ليوان آب مصرف نمائيد.2-هر شب مقدار 2/1 قاشق چايخوري سياه دانه را با يک ليوان ماست مخلوط کرده و ميل کنيد.

دختري دارم هفت ساله با موهاي کم و بسيار شکننده وکم پشت و با يک شونه کردن موي زيادي ميريزد وموهاي اندک هم بسيار ناجور وسيخ سيخ است بسيار نگرانم خاهشمند م کمکم کنيد متشکرم.

احتمالا ذخاير کودک شما از نظر آهن و ويتامين هاي گروه B بسيار پايين آمده است سريعا به يک متخصص کودکان مراجعه و تقاضا کنيد آزمايشات لازم را انجام دهد.

کاتي در مورد ديسک کمر ميخواستم


در مورد ديسک کمر همين بس که بين هر 200 نفر مبتلا فقط حدود 1 نفر لاغر وجود دارد ،بقيه چاق هستند.و معني اين موضوع بسيار روشن است اميدوارم که جواب خود را گرفته باشيد

خوردن تخمه آفتابگردان باعث چاقي مي شود؟

100 گرم مغز تخمه آفتابگردان برابر است با 8/614 کالري يعني حدود 30 قاشق غذا خوري برنج

سبد غذايي کامل در طول يک هفته را بيان کنيد


اين ممکن نيست چون براي هر فرد با فرد ديگري متفاوت است

طريقه استفاده از تردميل به چه صورت است و در کاهش وزن موثر است و به علت بالا بردن ضربان قلب باعث بروز بيماريهاي قلبي مي شود يا خير متشکرم


پياده روي روي تردميل با پياده روي روي زمين فرق نمي کند بهترين حالت آن 5/2 تا 5/3 کيلومتر در ساعت است با شيب صفر و بهترين نوع تردميل هم نوعي است که در زير آن ضربه گير داشته باشد تا موجب آسيب رسيدن به زانو نشود. ضربان قلب هم معمولا بر روي ترد ميل از حالت عادي 30 الي 50 تا بالاتر برود مشکلي نيست (البته براي افراد سالم)

در مورد ارتباط تنگاتنگ تغذيه و هيرسوتيسم (پرمويي زنان)و مکانيسم هاي آن اطلاعات مستندي مي خواهم لطفا سايت ها و مقالات معتبر را معرفي نماييد. با تشکر


ارتباط هيرسوتيسم و چاقي به اين شکل توصيف مي شود. چون هورمونهايي که سبب هيرسوتيسم مي شوند در اصطلاح پزشکي ليپوفيل (چربي دوست) هستند.به علت ازدياد بافت چربي در بدن اين هورمونها در بدن در اسارت بافت چربي قرار مي گيرند و متابوليسم حاصل از سوخت و ساز اين هورمونها از بدن دفع نمي شود. به اين دليل لاغر شدن افراد چاقي که داراي موهاي زائد هستند در کاهش موهاي زايد موثر است.در خصوص کسب اطلاعات مي توانيد در مقالات اختلالات غددي و هيرسوتيسم در سايت YAHOO و PERSIOM GOOGLE جستجو کنيد.

نقش ويتامين د-3براي يك بارداري موفق چيست؟نقش مكملهاي دارويي در دوران قبل از بارداري وبارداري چيست؟ در بازار داروي ايران كدام مكملهاي ذكر شده وجود دارند و پيشنهاد شما چيست؟


گرفتن مکملهاي اضافه در دوران بارداري فقط اسيد فوليک و فرو سولفات در موارد عادي پيشنهاد مي شود ، مگر در موارد زير مکملهاي ديگري نياز باشد که آن هم با تشخيص متخصص تغذيه يا پزشک متخصص بايد تجويز شود . - زناني که در ظرف دو سال سه بار باردار شده اند - زناني که از بيماري مزمني رنج مي برند و بايد داروهاي خاصي را دائم مصرف کنند - زناني که حاملگي چند قلويي دارند - زناني که سيگار مي کشند - زناني که در سن قبل از 18 سالگي باردار شده اند - زناني که گياه خوارند زناني که آلرژي غذايي دارند مثل آلرژي به شير يا به گندم - زناني که کاهش وزن زياد دارندو از ضعف جسماني شديد رنج مي برند

در مورد استفاده از قرص هاي فايبر و افکتور و فيت براي لاغري راهنمائي فرموده و استفاده از اينها عوارضي دارد يا نه و از چه موادي تشکيل شده است

از نظر ما هر گونه دارويي که ادعا کند لاغر کننده است اشکال دارد و بدون عوارض نخواهد بود(حداقل تا کنون)البته ممکن است در مواقع خاصي متخصصين خاص تجويز داشته باشند و مسئوليت آن را قبول کنند ولي در صورت مسئله فرقي نمي کند.

با وجود مشغله ي زيادي که دارم احتياج به توان و سرعت بيشتري دارم.ولي خيلي سست و بيحال هستم.چطور ميتوانم به اين وضعيت بهبود ببخشم؟ آيا ويتامين خاصي لازم است؟


بله مطمئنا مي شود به شما کمک کرد ولي توصيه اي عمومي در اين ارتباط وجود ندارد مگر همان توصيه هاي هميشگي مثل درست بخوريد- ورزش کنيد- عصبي نشويد- به موقع بخوابيد- آب زياد بنوشيد و ....اگر چنانچه تمايل داريد به صورت اختصاصي مشکل شما حل شود به بخش رژيم درماني مراجعه و گزينه هنرمندان پرکار را انتخاب کرده و فرم مربوطه را پر کنيد انشاالله که موثر خواهد بود.

احساس خستگي در هنگام بيدار شدن از خواب صبح واين احساس خستگي بعد از نيم ساعت از بين ميرود.وزن مناسب سن 45 کلسترول ندارد اسيدتري گليسريدندارد علت چيست.


علت متابوليسم ناقص - به موقع عمل نکردن هورمونها - عدم سم زدايي بدن در طول ساليان سال و تغذيه نامناسب مي باشد. اين مشکل شما نياز به 3 ماه برنامه غذايي دارد که در صورت تمايل به بخش رژيم درماني مراجعه کنيد.

چرا ناخن به صورت لايه اي ميشکند


به علت فقر آهن

باعرض سلام :من20کيلو اضافه وزن دارم چندباررژيم گرفتم اما موفق نشدم 2تا بچه شيطون دارم که خيلي اذيت ميکنند ووقتي رژيم ميگيرم بافشار عصبي حالم بد ميشود ودچارسرگيجه وافت فشار ميشوم مراراهنمائي کنيد


مطمئن هستم که رژيم هاي ما شما را عصبي نمي کند لطفا به بخش رژيم درماني مراجعه و تقاضاي رژيم کنيد

علائم پر کاري ترويد چيست؟


عصبي بودن- تحريک پذيري - عدم تحمل گرما- تعريق بيش از حد- طپش قلب- خستگي و ضعف - کاهش وزن همراه با افزايش اشتها- تشديد حرکات روده و اختلالات پريود مي باشد.

باسلام آيادستگاههاي دوچرخه ثابت که مي توان درمنزل ازآنهااستفاده کرد ومي گويند براي کوچک کردن رانها استفاده مي شود باعث بزرگ شدن وپهن شدن باسن مي شود .وچقدردرروز بايددوچرخه زده شود تابراي کوچک کردن رانها موثرباشد.متشکرم.


به طور کلي زدن دوچرخه باعث بزرگي ران و باسن مي شود.

لطفادر مورد بيماري ديسک کمر و درمانآن و همچنين ورزشهاي مناسب براي اين مشکل اطلاعاتي بدهيد باتشکر


فتق ديسک بين مهره اي يکي از علل شايع کمردرد و دردهاي سياتيکي است.و ضربه مهمترين عامل بوجود آوردن آن بشمار ميرود.مبتلايان غالبا افراد 20 تا 45 ساله هستند و در 90 درصد فتق ديسک بين مهره چهارم و پنجم کمري و بين پنجمين مهره کمري و اولين مهره خاجي ديده مي شود.درمان آن معمولا طبي است.با استراحت بمدت 2-3 هفته موجب از بين رفتن فشار وارد بر ديسک مي شود.با توجه به اينکه درمان جراحي فقط در حدود 80 درصد از بيماران موثر است بهتر است به راحتي عمل جراحي انجام نشود.ورزشهاي مربوطه را بهتر است با پزشک ارتوپد معالج در ميان بگذاريد.

با سلام لطفا راهنمايي بفرماييد آيا مصرف ويتامين ها و مواد معدني نظير ويتامين ها، Zinc، آهن، كلسيم ، روغن ماهي و تركيباتي نظير اينها بدون دستور پزشك يا متخصص تغذيه ممكن است و اگر پاسخ منفي است چرا در كشورهاي خارج اين تركيبات بطور روزمره استفاده مي شوندو د


داروهايي که شما نام برده ايد جزء داروهايي است که سازمان دارويي کشور تشخيص داده نياز الزامي به تجويز توسط پزشک يا متخصصين ديگر ندارند و اصطلاحا OTC ناميده مي شوند ولي به اين معني نيست که هرکس بخواهد به هر ميزان استفاده کند و عواقبي نداشته باشد.

آيا استفاده از مامرولت زير بغل باعث سرطان سينه ميشود يا خير ؟ البته شنيده ام که اسپري باعث سرطان سينه ميشود ولي مام را نمي دانم لطفاراهنمايي بفرمائيد متشکرم از سايت خوب شما خدانگهدار .


در اين ارتباط مدارک مستدل در دست نيست و فعلا چيزي اثبات نشده است

چرا افرادي که نميتوانند از شير استفاده کنند ولي ميتوانند از فراوردههاي شيري استفاده کنند؟


به واسطه اينکه اينگونه افراد آنزيمي به نام لاکتاز را در بدن خود ندارند ولي با مرتب خوردن شير مجددا اين آنزيم فعال مي شود. البته در حال حاضر شيري به نام شير کم لاکتوز در بازار موجود است که براي اينگونه افراد مفيد مي باشد و نهايتا اينکه لاکتوز در فراورده هاي شيري کمتر يافت مي شود.

با سلام تري گليسيريد من 600است چه غذا وچه ميوه هايي بخورم وچه غذا وچه ميوه هايي نخورم متشکرم


در صورتي که رژيم اختصاصي مي خواهيد بخش رژيم درماني را کليک کنيد. چنانچه اطلاعات عمومي مي خواهيد لطفا بخش صد موضوع هزاران مقاله قسمت تغذيه و چربيهاي خون را مطالعه نمائيد.

آيابيماري فاويسم اثرات جانبي بر روي اعضاي ديگر نظير قلب کبد وکليه دارد اگر جواب مثبت است لطفا روش هاي پيشگيري را توضيح دهيد.


بيماري فاويسم يک نقص ژنتيکي است .اگر تخريب گلوبولهاي قرمز به علت کمبود اين آنزيم ايجاد شود بسيار شديد باشد قطعا به اعضاء حساس بدن آسيب خواهد رساند.

امگا3 در چه مواد غذايي وجود دارد؟ 2- آيا رقصيدن يا ايروبيك در روند رژيم مضر است؟ اگر جواب مثبت است چرا؟

براي اطلاعات بيشتر به بخش صد موضوع و هزاران مقاله قسمت امگا مراجعه کنيد.2-بله مضر است به واسطه اينکه متابوليسم شما را دچار فعاليت هاي غير موازنه اي مي کند که نتيجه آن جذب چربي همزمان و يا بعد از اتمام دوره ورزش به ميزان 2 الي 3 برابر قبل مي گردد

1_براي درمان نامرتبي دندانها(دندانهاي جلو) راه ديگري بجز اورتودنسي وجود دارد(مثلا عمل جراحي)؟

اگر سن رشد شما کامل شده باشد و نا مرتبي دندانها خفيف باشد با ترميم ميتوان اصلاح کرد در غير اينصورت يا ارتودنسي يا جراحي که ارتودنسي ترجيح داده مي شود

با سلامپنج راه براي افزايش متابوليسم( سوخت و ساز) بدن را در افراد چاقي كه مي خواهند لاغر شوند، بگوييد؟


براي هر فردي با فرد ديگر متفاوت است ولي اگر منظور شما اين است که پنج روش مناسب براي لاغري کدام هستند :1-شام سبک 2-فعاليت بدني (پياده روي سبک) 3-بالا بردن مصرف فيبرها 4-کاهش چربي هاي اضافي غذا 5-کاهش تنقلات

باعرض سلام مادرمن از دردآرتروز دردزيادي داردمن بايد چکارکنم


در صورت تمايل به بخش رژيم درماني مراجعه کرده و فرم مربوطه را پر کنيد تا به صورت تخصصي به مشکل شما رسيدگي شود.در غير اين صورت به بخش صد موضوع و هزاران مقاله مراجعه کرده و قسمت (آرتروز و تغذيه )را مطالعه کنيد. 2-

براي رفع چاقيهاي موضعئ درباسن وران چه توصيه ائ داريد آيا کار با تردميل موثراست؟ متشکرم


تردميل خوب است ولي نه براي چاقي موضعي

براي خشک بودن پوست صورت چه بايد کرد


روزي دو عدد قرص روغن ماهي مي تواند به اين موضوع کمک کند.

مدت يك سال است كه موهايم روشن شده است و ريزش دارد علت و ذاروي مورد نظر را بفرماييد


علت آن به احتمال بسيار زياد فقر آهن و ويتامين B12است در شهر خود نزد پزشک رفته و آزمايش بدهيد.

براي جلوگيري از لاغر شدن صورت و خراب نشدن پوست صورت و همچنين گود نشدن زير چشم در طي دوران رژيم لاغري چه توصيه اي مي کنيد ؟ چه ورزشي در طي رژيم بهتر است که انجام شود ؟


هر ورزشي به جز پياده روي اين مشکل را ايجاد مي کند ولي مصرف روزانه 8 ليوان آب به خوبي از اين عارضه جلوگيري مي کند مشروط بر اينکه رژيم شما استاندارد باشد.

با سلام آيا سرکه سيب در لاغري موثر؟حتي اگر بدون رژيم غذائي باشد موثراست؟ 2- لطفا قرض گياهي لاغري معرفي نمائيد.بنده 30 سال وزن : 66


خير، تاثيري ندارد فقط موجب کاهش آب بدن مي شودبراي لاغري هم بهتر است قرص نخوريد چون موفق نمي شويد

mikhastam beporsam kooh raftan dar rejimi ke shoma baraye chaghi be man dadeheid tasir darad ya na?


در حين رژيم کوهنوردي اشکال دارد مگر اينکه در ماه يک مرتبه باشد آنهم به شرطي که تغييري در رژيم ايجاد نکنيد.


mod_vvisit_counterامـروز4613
mod_vvisit_counterدیـروز2314
mod_vvisit_counterاین هفتـه19485
mod_vvisit_counterهفتـه گذشته16931
mod_vvisit_counterاین ماه44265
mod_vvisit_counterماه گذشته81097
mod_vvisit_counterکل بازدید3046007

We have: 16 guests, 1 bots online
آی پی شما: 54.161.236.92
 , 
تاریخ: شهریور 27, 1393

ارتبـاط با ما

با ما تماس بگيريد

  • تلفن: 44254747(021)
  • وب سايت: www.taamasrar.com
  • وب سايت: www.sibdiet.com
  • آدرس ایمیل:rosshandel.taam@yahoo.com
  • آدرس :تهران بولوار اشرفی اصفهانی - بولوار مرزداران - نبش خیابان حضرت ابوالفضل -پلاک 2 - واحد 2

آخريـن اخبــار

forklift forklift kiralama ----------------------------------------------------------------------------------------------------- telefon dinleme casus telefon ortam dinleme ----------------------------------------------------------------------------------------------------- burun estetiği ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- telefon dinleme Casus telefon