صفحه اصلی  //  چالش های غذایی  //  تولید کالباس و سوسیس زیر پله‌ای و روی پله ای از خمیر امحا و احشای مرغ!

تولید کالباس و سوسیس زیر پله‌ای و روی پله ای از خمیر امحا و احشای مرغ!

مصاحبه رییس سازمان غذا و دارو را بخوانید: از مرغ فروش می خواهید که مرغ را پاک کند وتمام پوست و اشغال و چربی و دل و روده ان را بگیرد او هم این کار رامی کند و زواید را در پاتیلی می ریزد و مرغ پاک کرده را به بیش از دو برابر قیمت به شما می فروشد چند روز بعد برای فرزندان دلبندتان با قیمت های گزاف پیتزا یا ساندویچ کالباس و سوسیس سفارش می دهید و چه بسا خودتان هم با لذت ناخنکی به ان می زنید و کلی خوشحال می شوید که چه غذای دلچسبی برای فرزندانتان خریده اید غافل از این که همان پوست و دل و روده و پی و چربی های مملو از هورمون را که چند روزقبل به قیمت مرغ کامل و پاک نکرده خریده و سپس دور ریخته بودید دوباره خریده اید و با لذت شاهد خورده شدن ان ها توسط فرزندان عزیز و دلبندتان هستید بعد هم غصه می خورید که چرا سینه پسر هشت نه ساله دلبندتان مانند سینه های یک دختر سیزده چهارده ساله شده و کم کم دارد نیاز به سینه بند پیدا می کند و دلخراش تر انکه همین فرزندی را که از جان خود عزیزتر می دارید به سی سالگی نرسیده به دلیل چاقی و اختلالات هورمونی و گرفتگی عروق باید از این مطب به ان مطب و از این بیمارستان به ان بیمارستان ببرید و بر بخت بد او و بخت بدخودتان نفرین کنید.


تولید کالباس و سوسیس زیر پله‌ای و روی پله ای از خمیر امحاو احشای مرغ. رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام تولید سوسیس و کالباس زیر پله‌ای و استفاده از خمیر مرغ (که حاوی همه امحا و احشای زائد مرغ هم هست) در تولید این محصولات گفت: حتی اگر جلوی چشمم از بهترین جای گوشت هم در تولید این فرآورده‌ها استفاده کنند لب به سوسیس و کالباس نمی‌زنم.  احمد شیبانی درباره وضعیت تولید فرآورده‌های پروتئینی در کشور افزود:‌ وقتی ما حدود ۲ سال پیش مسئولیت غذا و دارو را پذیرفتیم برخی تولید کنندگان سوسیس و کالباس از خمیر مرغ که حاوی همه امحا و احشا و اشغال مرغ بود استفاده می‌کردند. وی ادامه داد: ما نامه نوشتیم که جلوی این کار را بگیریم، بگذریم که چقدر اذیت شدیم و چقدر مقاومت کردند اما این یک واقعیت است که می‌گفتند اگر ما از این مواد استفاده نکنیم ضرر می‌کنیم.معاون وزیر بهداشت گفت: برخی کارخانه‌های بزرگ و معروف آمدند که این دستورالعمل را رعایت کنند اما بعد معلوم شد که یکسری تولید کنندگان زیر پله‌ای و قاچاق در بازار هستند که این کارها را می‌کنند و محصولات با قیمت ارزان وارد بازار می‌کنند و در اختیار ساندویچی‌ها قرار می‌دهند.وی افزود: کارخانه‌های بزرگ و معروف سوسیس و کالباس که از وزارت بهداشت پروانه دارند، مشکلات کمتری دارند اما همه سوسیس و کالباس‌های که در بازار هستند که از برندهای معروف نیستند، شما می‌روی در ساندویجی یک کالباس یا سوسیسی را لای نان می‌گذارد و به شما می‌دهد از کجا می‌دانید که چیست.رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: تازه سوسیس و کالباس فله هم در بازار هست، ما وظیفه داشتیم این برخورد را داشته باشیم و محکم هم پای آن ایستادیم و گفتیم خلاف است بعد هم آیین نامه آن را به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ کردیم و گفتیم پیگیری می‌کنیم.وی گفت: البته اگر محصولات قاچاق وارد بازار شود باید مسئولان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و بهداشت محیط با آن برخورد کنند و مأموران بهداشتی که در محل عرضه مرغ در مغازه‌ها حاضر می‌شوند و جلوی آنها مرغ را پوست می‌کنند و اشغالش را در یک ظرف می‌اندازند باید مراقبت کنند که این اشغالها وارد سیستم نشود.شیبانی افزود: بنده خودم لب به سوسیس و کالباس نمی‌زنم حتی اگر جلوی چشمم گوشت ران را هم بگذارند و با آن سوسیس و کالباس درست کنند باز هم نمی‌خورم و کلاً وزارت بهداشت به مردم توصیه می‌کند که اصلاً فست فود و سوسیس و کالباس یا همبرگر نخورند.

دیدگاه‌ها   

چه فرقی داره
0 #5 چه فرقی داره 1396-11-20 23:37
در قاره آفریقا کشورهایی وجود دارد از قبیل غنا Ghana که حتی استخوانها ی حیوانی که پخته اند رو می خورند پس بدانید مشکل در بخش هایی از مرغ می خورید نیست مشکل در گلوتامات هست! که چون گوشت خوب در تولید کالباس و سوسیس مصرف نمی شود به علت گرانی از مقدار زیادی گلوتامات، که طعم غذا را تشدید می کند، استفاده می شود.
و این ماده در خیلی از غذاهایی که در رستوران ها و ساندویچی ها می خورید متاسفانه مصرف می شود.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Glutamate_(neurotransmitter)
نقل قول کردن
مریم
+2 #4 مریم 1394-06-16 15:41
سلام عزیزان سوسیس کالباس را در منزل تولید کنید خیلی راحت است . دستور تهیه را هم از اینترنت میشه تهیه کرد.
نقل قول کردن
مرجان
+5 #3 مرجان 1394-04-31 13:54
من فکر کنم دو ساله ترک کردم سوسیو کالباسو دلمم لک زده براشون ولی هیف سلامتیم نیس
نقل قول کردن
نرگس ایرانی
+2 #2 نرگس ایرانی 1393-09-08 16:46
با سلام . من هم عکسهای تولید غیر مجاز این محصولات را که حتی کپک زده بود دیده ام ولی ای کاش برای مدارس دکترهای تغذیه بگذارند که بر روی تغذیه کودکان دلبندمان نظارت کامل داشته باشند .از طرفی با توضیح مواد تغذیه ایی ناسالم از سالم آنان را تشویق به خوردن غذاهای سالم نمایند.چون کودکان و نوجوانان حرف پدر و مادر را قبول ندارند.
با تشکر
نقل قول کردن
کدباکس
+3 #1 کدباکس 1393-08-29 10:58
من قبلا عکس هاش رو دیده بودم. خواهش میکنم عکس های مراحل تولید را هم بگذارید تا دیگران هم آگاه باشند. دلم برای نسل بشر میسوزد گاهی وقت ها :sad:
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارتبـاط با ما

با ما تماس بگيريد

  • تلفن: 44254747 (021)
  • وب سايت: www.taamasrar.com
  • وب سايت: www.sibdiet.com
  • آدرس ایمیل: تماس با ما
  • آدرس: تهران، بولوار اشرفی اصفهانی، بولوار مرزداران، نبش خیابان حضرت ابوالفضل، پلاک 2، واحد 2

logo-samandehi