طعام اسرار

Persian فارسی:Officeآزمايش هاي

گاهي اوقات بروز عفونت در نواحي گوش ها ،بيني ،دهان و گلو منجر به ايجاد سردرد مي شود . با انجام اين آزمايش ساده مي توان به وجود اين عفونت ها پي برد .

آزمايش خون : دادن آزمايش خون ،فرد رااز وجود بيماريهاي كليوي ،كبدي ، كم خوني ، كاهش قند خون  و تيروئيد آگاه مي سازد .اين بيماري ها ، در بروز سردرد نقش دارند .

اشعه ايكس : با استفاده از اين اشعه ، مي توان به وجود بعضي از علائم نظير عفونت سينومس ها ومايع اضافي اطراف مغز پي برد .

الكتروانسفالوگرافي (ثبت نوار مغزي ): براي نمايش فعاليتهاي الكتريكي و جريانات نامنظم مغز ، تاثير سوخت و ساز مواد برروي سيستم عصبي و همچنين پي بردن به وجود بيماري صرع ، مي توان از اين روش استفاده كرد .

توموگرافي كاميپيوتري : فرم پيشرفته اشعه ايكس است كه با نمايش برشي از ساختار مغز ، مي توان به موقعيت داخلي مغز ، عوامل فيزيكي مسبب سردرد و لخته هاي خون پي برد .

MRI در اينروش به جاي اشعه ايكس از ميدان مغناطيسي و امواج راديويي استفاده مي شود . ميدان مغناطيسي ،بعضي از اتمهاي مغز را به يك جهت خاص هدايت مي كند ، سپس امواج درياي ،تغييرات حركات اين اتم ها را نشان داده و عكس مشروحي از مغز گرفته مي شود .

روش هاي كنترل سردرد

درمان بيماري با دارو : يك روانپزشك ،ابتدا روشهاي غلبه بر افكار منفي ، خشم و فشارهاي عصبي را به بيمار نشان ميدهد و در صورت لزوم ، داروي مناسب را تجويز مي كند .

خنده : بهترين دارو براي هر درد است .زماني كه فردي مي خندد تغييرات سودمندي در سيستم ضد درد مغز ،پديد مي آيد كه باعث كاهش فشارهاي عصبي و آرامش روحي مي شود .

مشكلات خود را بروي كاغذ بياوريد : نوشتن نامه و بيان مشكلات و احساسات جريحه دار شده ، موجب كاهش استرس شده و به شما احساس آرامش مي دهد .

بيوفيدبك :در اين روش ،‌با به كارگيري الكترود برروي قسمت هايي از بدن و يا با قرار دادن يك دستگاه ويژه بر روي انگشتان ،تغييرات فيزيولوژيك و حرارتي بدن به نمايش گذاشته مي شود . با استفاده از اين فرايند ، مي توان مواردي چون فشارهاي عصبي ، ضربان قلب و فشار خون را تحت كنترل قرار داد .

مصرف مكمل هاي منيزيم :‌ كاهش ميزان منيزيوم در بدن ، به ويژه درزمان عادت ماهانه موجب بروز سردرد ،زودخشمي و انقباض عضلات مي شود .

در تحقيقي كه بر روي 3000 زن مبتلا به سردردهاي مزمن صورت گرفت ،‌80درصد از آنها با مصرف مكملها ي منيزيوم بهبود يافتند .دوز مصرف منيزيوم 200 ميليگرم در روز پيشنهاد شده كه اگر به مدت دو ماه از آن استفاده كنيد شاهد تاثير آن خواهيد بود .اگر مبتلا به بيماريهاي كليوي هستيد از مصرف آن اجتناب كنيد . مصرف بيش از حد منيزيوم باعث بروز اسهال مي گردد .

ورزش : اگرچه تمرينات ورزشي سنگين ممكن است باعث بروز سردرد در بعضي از افراد گردد ، اما براساس تحقيقات صورت گرفته ، مرتب ورزش كردن انجام حركات موزون و فعاليتهاي ورزشي نظير يوگا و شنا ، كه جذب اكسيژن راتشديد مي كنند باعث كاهش فشارهاي عصبي مي شوند .

اجتناب از مصرف دخانيات : سيگار كشيدن به عنوان يكي ديگر از عوامل ايجاد سردرد در بعضي از افراد شناخته شده است .سعي كنيد اين عادت را ترك كرده و يا مصرف سيگار را به حداقل برسانيد .


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید