صفحه اصلی  //  صد موضوع و هزاران مقاله  //  تغذیه کودک  //  افزايش ابتلابه چاقي وفقرآهن درشيرخواراني كه روزانه چندين بطري شيرمي نوشند

افزايش ابتلابه چاقي وفقرآهن درشيرخواراني كه روزانه چندين بطري شيرمي نوشند

افزايش ابتلابه چاقي وفقرآهن درشيرخواراني كه روزانه چندين بطري شيرمي نوشند
شيرخواراني كه روزانه چندين بطري شير يا مايعات شيرين مي نوشند , بيش از ساير همسالانشان در معرض ابتلا به چاقي و فقر آهن هستند. نتايج مطالعات يك مركز پزشكي درنيويورك روي 95 كودك 18 تا 56 ماهه حاكيست , احتمال بروز چاقي و عوارض ناشي از آن در كودكاني كه روزانه چندين بطري شير و مايعات شيرين مانند نوشابه و آب ميوه هاي صناعي مصرف مي كنند , بيش از سايرين است همچنين بر پايه نتايج اين پژوهش اين كودكان بيش از ساير همسالانشان در معرض پوسيدگي دندان و كم خوني فقرآهن هستند. باتوجه به نتايج اين پژوهش و بررسيهاي پيشين انجمن متخصصان كودكان آمريكا توصيه مي كنند , از بطري شير براي تغذيه كودكان بزرگتر از ?? ماه استفاده نشود.

ارتباط مصرف سيگار در دوران بارداري و بروز چاقي در كودكان
مصرف سيگار در دوران بارداري احتمال بروز چاقي و عوارض ناشي از آن را در كودكان افزايش مي دهد. مصرف سيگار در دوران بارداري , افزون بر آثار سوئ فراواني كه بر سلامت مادر و جنين بر جاي مي گذارد , احتمال بروز چاقي و عوارض ناشي از آن را نيز در كودكان افزايش مي دهد بر پايه نتايج اين پژوهش كه روي 6483 كودك صورت گرفت احتمال بروز چاقي در كودكاني كه مادران آنها در دوران حاملگي سيگار مي كشيده اند , دو برابر سايرين است ضمن آنكه بين تعداد نخ سيگار مصرف شده در دوران بارداري و ميزان اضافه وزن در دوران كودكي نيز ارتباط مستقيم وجود دارد باتوجه به عوارض فراوان چاقي درافراد , اين محققان برلزوم پرهيز از مصرف سيگار در دوران بارداري تاكيد دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارتبـاط با ما

با ما تماس بگيريد

  • تلفن: 44254747 (021)
  • وب سايت: www.taamasrar.com
  • وب سايت: www.sibdiet.com
  • آدرس ایمیل: تماس با ما
  • آدرس: تهران، بولوار اشرفی اصفهانی، بولوار مرزداران، نبش خیابان حضرت ابوالفضل، پلاک 2، واحد 2

logo-samandehi