صفحه اصلی  //  صد موضوع و هزاران مقاله  //  چاقی موضعی  //  چربي هاي زائد شکم را چگونه از بين ببريم

چربي هاي زائد شکم را چگونه از بين ببريم

"چربي هاي زائد شکم را چگونه از بين ببريم ؟"

شکم انسان از عضلاتي قوي پوشيده شده که نگهدارنده اماء و احشاء است . ورزش نکردن مرتب و روزانه ، انجام فعاليت هاي نشسته و مصرف کالري بيش از نياز ، موجب تجمع چربي در منطقه شکم مي شود ؛ در اين صورت عضلات شکم ، سفتي و حالت اوليه خود را از دست داده و شکل ظاهري اندام افتاده شده و چربي ذخيره اي شکم به حالت گره دار احساس مي شود . به علاوه ، تجمع چربي درمنطقه شکم  به خصوص در خانمها خطر ابتلا به ديابت و عوارض عروقي را چند برابر مي کند.

براي از بين بردن چربي هاي اضافي شکم چه کنيم؟

اين بافت چربي ، براي بدن يک انبار انرژي است و بدن مازاد نياز خود را در آن ذخيره کرده ، در مواقع نياز ، از آن برداشت مي کند . پس بايد کاري کرد که بدن نيازمند انرژي بافت چربي شود. دريافت کالري کمتر و ورزش کردن ، راه رسيدن به اين مقصود است. البته اکنون با روشهاي ديگري مثل جراحي نيز ، اين چربي ها را بر مي دارند ولي اگر بتوانيم با ورزش ، که سلامت عمومي بدن را به دنبال دارد ، آن را از بين ببريم ، مسلما به جراحي نيازي نخواهد بود .

ادعا مي شود که کمر بندهاي شوک دهنده که Electronic abdominal exercise belt  گفته مي شود ، با وارد کردن جريان هاي الکتريکي به چربي شکم موجب تجزيه آنها و قوي شدن عضلات شکم مي گردد . در صورتي که تنها جريانهايي با قدرت ايمپالسهاي مغز ، موجب انقباض عضلات مي شود و اگر چنين جرياني با اين کمربند وارد شکم شود موجب يک انقباض دردناک خواهد شد .البته استفاده از وسايل ورزشي که موجب انقباض عضلات شکم شود ، مفيد است ؛ اما ورزش کردن به تنهايي کافي نخواهد بود ، چرا که کالري اضافي باز هم در شکم يا باسن ذخيره مي شود . پس بايد از خوردن شيريني هاي خامه اي ، تنقلات چرب مثل چيپس ، غذاهاي پر روغن و نان و برنج زياد از حد پرهيز کرد.

يک ورزش مفيد:

دراز و نشست از راحت ترين و مؤثرترين ورزش ها براي برطرف کردن چربي شکم است. با فشار زيادي که به عضلات شکم وارد مي شد ، اين عضلات قوي شده و شکم به حالت اوليه باز مي گردد . مدت ورزش چند روز يا چند هفته نيست بلکه بايد آنرا مداوم انجام داد. تمرينات ورزشي در صورتي که به درستي انجام نگيرند ، به کمر شما آسيب مي رسانند.

طريقه درست انجام دراز نشست:

به  پشت روي زمين نسبتاً نرمي بخوابيد. پاها را خم کنيد تا کف پايتان روي زمين قرار بگيرد ، دستانتان را به روي سينه قرار دهيد . ابتدا سر را بلند کرده و سپس شانه ها را به آرامي 30 تا 40 سانتي متر بالا بياوريد و دوباره بخوابيد . بلند شدن بيش از اين مقدار عضلات پاي شما را به کار مي گيرد. ده مرتبه پشت سر هم ، اين کار را انجام دهيد . چند ثانيه استراحت کنيد و ده مرتبه بعدي را انجام دهيد. در ابتدا لازم نيست زياد به خودتان فشار بياوريد ، زماني که احساس کرديد ، عضلات شکم شما قوي تر شده اند جسم سنگيني را در هنگام دراز نشست در دست ، روي سينه بگيريد تا فشار بيشتري به عضلات شکم وارد شود.

ورزشهاي تکميلي ديگري که مي توانيد براي متناسب شدن شکم انجام دهيد در ذيل ارائه شده است :

-         چهار دست و پا روي زمين قرار بگيريد ، يک پاي خود را مستقيماً بلند کرده و در هوا نگاه داريد ، از يک تا 5 بشماريد ، سپس به حالت اول برگرديد ، از يک تا 5 بشماريد حالا پاي ديگرتان را به همين صورت حرکت دهيد و بشماريد . اين عمل را چند بار تکرار کنيد .

-         روي زمين بنشينيد کف دستها را در طرفين بدن ، روي زمين بگذاريد و زانوها را خم کنيد ، در اين حال با باسن خود جابجا شده به جلو برويد در حقيقت ، سر بخوريد . مي توانيد با دستها مچ پاها را بگيريد .

-         - به پشت روي زمين طاق باز بخوابيد ، دستها را باز کرده در طرف راست و چپ روي زمين دراز کنيد حالا زانوها را خم کنيد و همانطور که به هم چسبيده اند با هم اول به طرف راست زانوها را تا نزديک زمين بياوريد ، سپس  به همين شکل به طرف چپ تا نزديکي زمين حرکت دهيد ، اين عمل را 10-15 بار تکرار کنيد .

-         - بايستيد و دست ها را به طرف جلو دراز کنيد و در مقابل روي خود به لبه يک صندلي تکيه دهيد حالا به تدريج و خيلي آهسته  زانوها را خم کنيد  تا به صورت نشسته در آييد ، سپس  به آهستگي بلند شده و بايستيد . اين عمل را 5 تا 10 بار تکرار کنيد .

-         به روي شکم ، روي زمين بخوابيد ، چانه خود را روي هرد و دست خود قرار دهيد در حاليکه پاها را کشيده و دراز نگاه داشته ايد ، يک پا را تا آنجا که مي توانيد بالا بياوريد و در آن حالت نگهداريد ، از يک تا 5 بشماريد وسپس پا راپائين بياوريد – حالا اين عمل را با پاي ديگرتان انجام دهيد .

-         چهار دست و پا روي زمين قراربگيريد ، يک پاي خود را مستقيما بلند کرده درهوا نگاه داريد وازيک تا 5 بشماريد سپس به حال اول بازگرديد وازيک تا 5 بشماريد اکنون  پاي ديگرتان رابه همين صورت حرکت دهيد وبشماريد . اين عمل را چند بارتکرارکنيد.

(مي توانيد از اين ورزشها و ورزشهاي قبلي که در مطلب درمان چاقي موضعي 3 آمده ، يک پرينت تهيه کنيد و هر روز با نگاه کردن به آن ورزشها را انجام دهيد. )

به اميد موفقيت شما
دیدگاه‌ها   

Daisy
0 #2 Daisy 1396-02-26 02:12
These are really fantastic ideas in about blogging. You have touched some good
factors here. Any way keep up wrinting.
نقل قول کردن
سرفراز
0 #1 سرفراز 1395-01-03 11:44
سلام می خواست بیپرسم من سن ام 22 سال است و قدم 175 سانتی متر وزن ام 68 کیلو است و در ناحیه شکم چربی دارم و پا های نسبتا کوچک به نطر می رسد چی نوع ورزش کنم که تنها چربی های شکم ام از بین بیرود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارتبـاط با ما

با ما تماس بگيريد

  • تلفن: 44254747 (021)
  • وب سايت: www.taamasrar.com
  • وب سايت: www.sibdiet.com
  • آدرس ایمیل: تماس با ما
  • آدرس: تهران، بولوار اشرفی اصفهانی، بولوار مرزداران، نبش خیابان حضرت ابوالفضل، پلاک 2، واحد 2

logo-samandehi